Spevácke oddelenie

Vedúci PK: Marek Tokoš DiS.art.

Mgr. Mária Reiffersová, Bc. Vlasta Berková, Mgr. Anna Smiešková, Soňa Amerová, M.Mus Jana Andevska, Gabriela Bunčeková

Odbor sa zaoberá výučbou klasického spevu a populárnej piesne rôznych žánrov.

Cieľom štúdia spevu je vybudovať u žiakov vedomé ovládanie hlasového aparátu takým spôsobom, aby sa stal hudobným nástrojom.

Okrem spevu pozostáva štúdium aj z výučby hudobnej teórie, ktorá je súčasťou hudobného vzdelávania.

Žiaci – speváci sa zúčastňujú rôznych súťaží v klasickom i populárnom speve, kde každoročne získavajú popredné ocenenia. Okrem toho školu pravidelne reprezentujú formou interných i externých verejných koncertov a vystúpení. Na nich sa prezentujú ako sólisti, alebo v rámci dua, tria či dokonca celého hudobného zoskupenia, alebo kapely.

Z našich tried vychádzali a vychádzajú žiaci z ktorých mnohí pokračovali v štúdiu spevu na vyšších stupňoch umeleckého školstva (konzervatóriá, VŠMU a iné typy škôl) Ak vás spev baví a radi by ste sa v ňom zdokonalili radi vás v našej škole privítame.